II seminar 20.03.2024

Maksumus: 245,90 eurot + km
SOODUSHIND: kuni 19.03.2024 registreerudes on seminaripäeva hind 180 eurot + km.

II SEMINAR:
Lastega ja lasteta liikumine riigisiseselt ja välismaale

20.03.2024

Algus kell 10:00

Maria Mägi Advokaadibüroo laste õiguste seminarisarja teine veebiseminar on tulekul! Räägime lastega ja lasteta liikumisest riigisiseselt ja välismaale ning mida seejuures tuleb arvestada. Arvamus, et minu laps, teen, mis tahan, on müüt – see ei ole kaugeltki nii.

Terve maailm on meie ees valla: oleme vabad liikuma kuhu iganes, kas siis puhkama või elama ja asuma tööle. Lapsevanemana aga ei ole meie vabadus enam nii piiritu ning lisaks lapse parimatele huvidele tuleb arvestada teise vanema õigustega ja teiste riikide õigussüsteemiga.

Kuidas liikuda Eestis või saada Eestist koos lapsega üle piiri, et sinna jääda? Või vastupidi, kuidas saada lapsega või ilma lapseta välismaalt tagasi oma kodumaale kaotamata hooldusõigust lapsele või toimepanemata oma enda lapse röövi?

Sellest seminaril räägimegi. Samuti arutame, kui vaba on lapsevanem Eesti siseselt ajutiselt või alaliselt koos lapsega viibimiskoha valikul ja kas on võimalik riigisisene lapserööv.

20.03.2024 seminaripäeva teemad täpsemalt:

  • Vanema õigus koos lapsega valida ajutine või alaline viibimiskoht Eestis;
  • Vanema õigus koos lapsega liikuda ajutiselt või alaliselt välismaale;
  • Mida peab teadma ja millised toimingud tuleb teha enne lapsega reisile minemist või teise riiki kolimist;
  • Millal on laps röövitud ja kuidas sellisel juhul õigesti käituda;
  • Praktilised segadused lastega liikumisel nii kodu- kui ka välismaal. Võrgustiku liikmete pädevus lapseröövi menetlemises (KOV, JUM, PPA, SKA, Ohvriabi, varjupaigateenus).

MAKSUMUS

Kuni 19.03.2024 registreerudes on seminaripäeva hind 180 eurot + km (kaheosalise seminaripaketi maksumus on 320 eurot + km, vaata lisa siit). Ühest asutusest/organisatsioonist enam kui kahe inimese osalemisel on hind iga osaleja kohta täiendavalt 10% soodsam.

Registreeri II seminarile

Juhul, kui tekib tehnilisi probleeme registreerimisega, siis palun kirjutage e-postile liane@mmab.ee või helistage +372 6640 600.

Teadmiste ja erialaste kogemuste baasil kõnelevad seminaril perekonnaõigusele spetsialiseerunud õigusvaldkonna esindajad:

Ettevaatavalt ka kolmandast seminaripäevast:

29. mail räägime laste õiguste kaitsmisest kohtus.

Lisainfo kodulehelt https://www.mmab.ee/seminar/seminaripakett-laste-oigused/